Loading...

شور، تبدیل تهدید به فرصتی برای پیروزی

شور، تبدیل تهدید به فرصتی برای پیروزی
از فروش عمده کیت رادیویی تا رهبری صنعت میکروفون و دستگاه‌های صوتی در بازار جهانی، داستان موفقیت کمپانی شور

تاریخچه شور

کمپامی شور یکی از قطب‌های اصلی در تولید میکروفون، هدفون، میکسر، سیستم‌های صوتی خانگی و استودیویی، آلات مختلف موسیقی نظیر پیانو، ارگ و انواع نرم افزارهای مربوط به صنعت صوت و موسیقی است و مجموعه‌ای جهانی با هزاران کارمند دارد. شعب مختلف این کمپانی در سراسر هر روز بیش از پیش رشد کرده و بزرگ می‌شوند. 

از یک شروع کوچک به عنوان فروشنده عمده قطعات الکترونیک کیت رادیویی در 1925، سیدنی شور فعالیت‌های تجاری خود را آغاز کرد تا کم کم توانست به رهبر جهانی در الکترونیک و صوت تبدیل شود. این کمپانی نقاط عطف زیادی را پشت سر گذاشته تا توانسته جایگاه خود را در بازار جهانی تثبیت کند. شور چالش‌های بزرگی را با موفقیت از سر گذراند و به سوی رشد و توسعه هرچه بیشتر کسب و کارش قدم برداشت.


دهه 1920

1925

شرکت رادیویی شور، توسط سیدنی شور در سال 1925 به عنوان یک کمپانی یک نفره برای فروش کیت‌های رادیویی تاسیس شد. شور توانست این مجموعه کوچک را در عرض سه سال به یک کمپانی با 75 کارمند تبدیل کند.

1929

دوره فعالیت شور به عنوان فروشنده کیت‌های رادیویی به پایان رسید و بسیاری از مقتصدان تصور می‌کردند اینجا انتهای راه همه فروشندگان خرد و عمده کیت‌های رادیویی است. چرا که کارخانه‌های سازنده رادیو به کار افتادند و بازار خرید کیت‌های رادیو کاملا از رونق افتاد. اما شور توانست با توزیع‌ انحصاری میکروفون‌های کوچک ساخت یک کمپانی، سرپا باقی بماند و به کسب و کار خود را جان دوباره‌ای بدهد و خطر رکود سرمایه و تجارت خود را دفع کند.

سیدنی شور تاریخچه کمپانی شور


دهه 1930

1931

شور تصمیم گرفت جای توزیع انحصاری میکروفن‌های سازندگان دیگر، به طور مستقل به طراحی و ساخت میکروفون رو بیاورد. بنابراین تحت نظر مهندس جوانی به نام رالف گلوو، ساخت میکروفن‌های خود را آغاز کرد. در حال حاضر انواع میکروفون شور در سطح جهان طرفداران و کاربران خود را دارد.

1932

با معرفی میکروفون کربنی دو دکمه‌ای 33N، شور به یکی از چهار تولیدکننده میکروفن در ایالت متحده تبدیل شد. این میکروفون اولین محصول سبک وزن با کارایی بالا در صنعت ساخت میکروفن بود که توانست بر دستگاه‌های بزرگ و گران‌قیمت غلبه کند.

1933

شور توانست اولین میکروفون خازنی خود با نام 40D را طراحی و عرضه کند.

1936

این کمپانی اولین اختراع خود را با عنوان سیستم پشتیبانی و کاربردی برای میکروفن ثبت کرد. این سیستم نه تنها کارایی قابل توجهی داشت، بلکه کاملا کاربر پسند بوده و با ظاهر شکیلی طراحی شده بود.

1939

اولین میکروفون یک طرفه تک محور توسط کمپانی شور طراحی و تولید شد. این میکروفن که با نام Unidyne 55 به بازار آمد، به دلیل داشتن عملکرد باکیفیت و طراحی متمایز به شناخته شده‌ترین میکروفون در سطح جهان تبدیل شد. چهره‌های تاریخی نظیر فرانکلین روزولت، جان اف کندی یا مارتین لوتر کینگ جونیور از این میکروفن برای اعلام پیام‌های خود استفاده کردند.  

میکروفون unidyne 55 شور


دهه 1940

1942

شور عرضه‌کننده میکروفون‌های مورد نیاز نیروهای مسلح در جنگ جهانی دوم بود. به همین دلیل استانداردهای سختگیرانه نظامی (MILSPEC) را به عنوان معیار کنترل کیفیت همه میکروفن‌های شور در نظر گرفتند و همه محصولات شور را با این استاندارد مورد آزمایش قرار دادند.

1946

این برند با تلاش‌های وافر توانست به بزرگ‌ترین تولیدکننده کارتریج‌های فونوگرافی در ایالت متحده تبدیل شود.

1948

کمپانی شور کارتریج فونوگرافی مدل 900MG را به بازار معرفی کرد. این کارتریج اولین کارتریجی بود که هم برای پخش‌های طولانی مدت و هم برای ضبط  بازه زمانی زیاد توانایی کافی داشت. 


دهه 1950

1951

شور توانست میکروفون مدل 55S را معرفی کند. این میکروفن به دلیل استفاده مکرر خواننده معروف الویس پریسلی به عنوان "میکروفون الویس" شناخته شد. به طوری که در مراسم یادبود الویس پریسلی در سال 1993، اداره پست آمریکا این میکروفن را در معرض نمایش قرار داد.

1952

در این سال کمپانی شور نخستین میکروفون ریبون مدل 300 را معرفی کرد.

1953

این کمپانی اولین میکروفن بی‌سیم با نام Vagabond را برای هنرمندان و اجرای زنده طراحی و عرضه کرد. این میکروفون توان خود را از دو باتری دریافت می‌کرد و تا شعاع 700 مترمربع عملکرد قابل قبولی داشت.

اولین میکروفون بی سیم شور

1958

کارتریج فونوگرافی M3D، اولین کارتریج دنیا که توانست در ضبط‌های استودیویی با موفقیت مورد استفاده قرار بگیرد، توسط کمپانی شور معرفی شد.

1959

شور نسخه سوم از میکروفن Unidyne را با نام تجاری 545 طراحی و عرضه کرد. Unidyne 545 اولین میکروفون یک طرفه دنیا بود که صدا را از انتها و طرفین دریافت می‌کرد.


دهه 1960

1964

شور کارتریج Dynetic V-15 را به عنوان یکی از بهترین کارتریج‌های فونوگرافی که تا آن زمان ساخته شده بود، معرفی و عرضه کرد. این کارتریج دارای زاویه عمودی 15 درجه با محور متقارن بود.

1965

میکروفن داینامیک SM57 را به عنوان میکروفون استودیویی توسط شور طراحی و تولید شد. این میکروفن به دوام و کیفیت بالا کنار صدای طبیعی و شفاف معروف بود. میکروفون SM57 یکی از محبوب‌ترین میکروفن‌های تاریخ فعالیت شور محسوب می‌شود. سری میکروفون‌های SM شور از دوره ریاست جمهوری لیندون جانسون، همواره برای رییس جمهوران آمریکا مورد استفاده قرار گرفته است.

1966

شور پس از SM57، نسخه دیگری از این میکروفن‌ها را با نام SM58 طراحی و عرضه کرد که بیشتر توسط خوانندگان راک و رول مورد استفاده قرار گرفت. این میکروفون به سرعت به معیاری برای خوانندگان اجرای زنده تبدیل شد و امروز محبوب‌ترین میکروفن صوتی در جهان است.

shure sm58 میکروفن

1967

در این سال یکی از جالب توجه‌ترین محصولات شور معرفی شد. Vocal Master شور اولین سیستم قابل حمل PA در جهان بود که توسط شور ساخته شد. سیستم Vocal Master شامل ترکیبی از کنسول‌های کنترل، بلندگوها، آمپلی فایرها، میکسرها و میکروفون‌ها بود. ادی کرامر موزیسین معروف، از سه میکسر M67 شور برای ضبط صدا استفاده کرد و این مهر تاییدی بر کیفیت دستگاه‌های این کمپانی بود.


دهه 1970

1976

شور در این سال توانست کوچکترین میکروفن داینامیک جهان به نام SM11 را طراحی و تولید کند.

1978

اولین میکروفون کندانسور SM81 که کیفیت کاملا استودیویی داشت، توسط شور طراحی و تولید شد. این میکروفن دوام، کیفیت و کارایی کافی برای اجرای زنده را داشت و برای کاربران قابل اطمینان بود.


دهه 1980

1982

اجرای تریلر مایکل جکسون برای بهترین و پرفروش‌ترین آلبوم موسیقی او، با میکروفون SM7 شور انجام شد.

shure SM7 میکروفون

1983

میکسر FP301 شور، به خلاقانه‌ترین طراحی بین میکسرهای زمان خود دست پیدا کرد. این میکسر که فقط 2.2 پوند وزن داشت به راحتی جا به جا می‌شد. حمل آسان میکسر FP301 باعث کارایی بالای آن شده بود.

1984

میکروفن مدل SM91 به عنوان اولین میکروفون یک جهته توسط کمپانی شور طراحی و شد. این میکروفن در ابتدا به عنوان میکروفون داخلی پیانو مورد استفاده قرار گرفت و جهت وسیعی را پوشش داد تا صدا با کیفیت بالایی به گوش مخاطبان برسد. در همین سال موسسات بزرگی نظیر ناسا، پنتاگون و ایستگاه‌های رادیویی شروع به استفاده از سیستم کنفرانس تلفنی ST6000 شور کردند.

1985

در این سال شور اختراع جدید خود را با نام سیستم صوتی خانگی ثبت کرد. HTS5000 یک سیستم صوتی فراگیر بود که صدا را در همه سالن با کیفیت یکسانی پخش می‌کرد.

1989

میکروفن‌های Beta 57 و Beta 58 توانستند صدای خروجی بسیار باکیفیت و با قدرت خروجی بالا را پیش از رسیدن به نقطه فیدبک ارائه دهند. این میکروفون‌ها که دارای طراحی الگوی قطبی سوپر کاردیود بودند در سطح جهان در همه کنسرت‌ها مورد استفاده قرار گرفتند و تجربه بی‌سابقه‌ای برای کاربران رقم زدند.

میکروفن‌های Beta 57 و Beta 58 شور


دهه 1990

1990

شور به فکر طراحی و عرضه میکروفن‌های بی‌سیم افتاد و میکروفون‌های بی‌سیم خود را با نام تجاری سری L وارد بازار کرد. این میکروفن‌ها اولین گروه از میکروفون‌های بی‌سیم شورمحسوب می‌شدند. این کمپانی در نظر داشت در کمتر از 10 سال یکی از قطب‌های عرضه میکروفن‌های بی‌سیم در سطح جهانی شود.

1991

کمپانی شور شعبه‌ای در هیلبورن آلمان تاسیس کرد تا آن جا مرکز اصلی فروش، خدمات و پشتیبانی محصولات شور در بازار اروپا، آفریقا و آسیا و خاورمیانه باشد.

1993

این کمپانی برای اولین بار و به طور رسمی شریک فنی فستیوال معروف Montreux شد. این همکاری پرار تا به امروز ادامه دارد.

1995

سیدنی شور در سن 93 سالگی از دنیا رفت و رز شور در همین زمان به ریاست هیئت مدیره رسید.

تاریخچه کمپانی شور

1996

شور اولین میکسر دیجیتال خود را با نام SCM810 راه‌اندازی کرد. این میکسر هشت کاناله به عنوان یک اختراع جدید به ثبت رسید که توانست صداهای اضافه را به حداقل برساند.

1997

در این سال شور با معرفی محصول جدیدی به نام PSM600 به عرصه جدیدی پا گذاشت و شروع به فعالیت در حوزه سیستم نظارت شخصی کرد.

1999

این سال برای شور بسیار شلوغ و پربار بود. چرا که شعبه آسیا شور در هنگ کنگ افتتاح شد تا به سرزمین‌های سراسر آسیا و اقیانوس آرام خدمات‌رسانی کند. همچنین میکروفن‌های سری KSM شور معرفی شدند که اولین نمونه آن یعنی KSM32 روی میز مجری معروف جوی لنو قرار گرفت تا برنامه Tonight را اجرا کند.

شور همچنین Microflex را معرفی کرد. میکروفلکس شامل میکروفون‌های کوچکی بود که برای اپلیکیشن‌های ویژه Audio مورد استفاده قرار می‌گرفت. 


قرن 21

2002

شور اسپانسر و رهبر اصلی کمپین حمایت از خوانندگان جاز جوان شد که توسط موسسه Montreux اجرا می‌شد. در این کمپین شور از جوانان با استعداد در سطح بین‌المللی حمایت می‌کند. این فعالیت تا به امروز همچنان ادامه دارد.

2003

مرکز توزیع محصولات شور در بریتانیا شروع به کار کرد. شور همچنین در سال 2003 پس از 47 سال، شور دفتر مرکزی خود را از شیکاگو به میشیگان منتقل کرد. آلمان در این سال جایزه Germany Technical 2003 را به دلیل محصولات خلاقانه شور به این کمپانی اعطا کرد.

شور در میشیگان و شیکاگو

2004

میکروفن SM57 که در سال 1965 تولید و عرضه شده بود، به تالار مشاهیر راه پیدا کرد و به عنوان یکی از نقاط عطف پیشرفت صنعت صدا معرفی شد.

2005

شور به فکر تاسیس ساختمان‌هایی در چین افتاد. بنابراین یک شرکت تولیدی پیشرفته در سوژو چین تاسیس  کرد تا از هوش و تجربه چینی‌ها برای طراحی محصولات جدید خود بهره بگیرد. همچنین یک دفتر مرکزی فروش و خدمات در شانگهای افتتاح کرد تا بتواند نظارت کافی به خدمات شعب چین داشته باشد.

2006

دفتر فروش و بازاریابی شور در توکیو ژاپن آغاز به کار کرد. شور میکروفون KSM9 را به عنوان اولین میکروفون کندانسور خود معرفی کرد. این میکروفن از هر دو الگوی قطبی کاردیود و سوپر کاردیود بهره برده بود و کاربران می‌توانستند متناسب با نیاز خود، روی هریک از دو حالت ساختار هدایت صدای میکروفون سوییچ کنند. این میکروفون برای اجرای زنده مناسب بود.

2007

میکروفن Unidyne 55 که در سال 1939 معرفی شده بود به تالار مشاهیر راه پیدا کرد و به عنوان یک میکروفون تاریخی از آن یاد شد.

2009

این کمپانی روی طراحی و تولید میکروفن‌های استودیویی تمرکز بیشتری کرد و توانست میکروفون‌های KSM313 و KSM353 را به بازار جهانی عرضه کند. این میکروفن‌ها برای اجرای زنده و ضبط در استودیو مناسب بودند.

همچنین میکروفون‌های PG27USB و PG42USB توسط متخصصان شور طراحی شدند که برای اتصال به کامپیوتر یا مک مناسب بودند. این میکروفون‌ها، به سادگی و از طریق درگاه یو اس بی به مک و کامپیوتر متصل می‌شدند و صدای خروجی رضایت‌بخشی داشتند.

 میکروفون‌های PG27USB و PG42USB شور

شور علاوه براین سری جدید محصولات خود با نام SRH Headphone را معرفی کرد.

2010

شرکت تابعه جدید شور در هلند راه‌اندازی شد. این کمپانی همچنین دو میکروفن KSM42 و KSM44A را به خط تولید میکروفون‌های KSM خود اضافه کرد.

2011

شور سیستم مدیریت بی‌سیم Axient را در نمایشگاه NAMM کالیفرنیا معرفی کرد. این دستگاه یک راه حل بی‌نظیر و نوآورانه بود که تداخل فرکانس را شناسایی کرده و به صورت خودکار فرکانس‌ها را تغییر می‌داد.

همچنین آزمایشگاه شور توسط برنامه اعتبار سنجی کشور به عنوان آزمایشگاهی با ارائه حداکثر امکانات و استانداردها تایید شد.

این کمپانی همچنین میکروفن KSM353 را با کیفیتی متفاوت و طراحی فوق‌العاده معرفی کرد. این میکروفون با صدای خروجی بسیار عالی یکی از بهترین میکروفن‌های شور محسوب می‌شود.

میکروفون KSM353 شور

2012

بسیاری از هنرمندان معروف از میکروفون‌ها و محصولات شور استفاده کردند. در پنجاه و چهارمین سال برنامه ویژه شب سال نو آلمان، خوانندگان بسیاری با استفاده از میکروفون‌های شور برنامه خود را اجرا کردند.

میکروفن‌های بی‌سیم Axient شور به طور گسترده در اجرای بازی‌های تابستان 2012 مورد استفاده قرار گرفتند.

2013

شور شروع به طراحی، تولید و فروش میکروفون‌های کندانسور VP83 و VP83F کرد. در همین سال میکروفن حرفه‌ای SE846 که با ساب ووفرهای فوق‌العاهد خود، به خوبی می‌توانست صدا را ایزوله کند، طراحی و تولید شد.

شور توانست به کمک فرستنده‌های قابل شارژ هوشمند و نرم‌افزار جامع کنترل از راه دور، میکروفلکس‌های بی‌سیم را برای اتاق‌های کنفرانس و هیئت مدیره قابل استفاده کند.

2014

در این سال میکروفون تاریخی Unidyne 55 شور توانست جایزه IEEE را از موسسه مهندسان برق و الکترونیک دریافت کند. همچنین شور با هدف گسترش و حضور جهانی دفتر جدیدی در میامی تاسیس کرد.

اعطای جایزه IEEE آلمان به شور

2015

شور در این سال مجموعه میکروفن‌های سری MOTIV خود را معرفی کرد. این میکروفون‌ها به عنوان میکروفن‌های قابل حمل و خبرنگاری مورد استفاده قرار می‌گیرند. شور میکروفون‌‎های MOTIV را فقط برای دستگاه‌های اپل طراحی کرده است. کاربری آسان سری MOTIV که با یک پلاگین ساده انجام می‌شود، آن‌ها به محصولاتی محبوب تبدیل کرده است.

سندی لامانتیا مدیر عامل شور در این سال بازنشستگی از پیش برنامه‌ریزی شده خود را اعلام کرد.

2016

شور میکروفون KSM8 را با دیافراگم دوگانه معرفی کرد. این میکروفن اولین میکروفون داینامیک با دیافراگم دوگانه جهان بود. از نظر بسیاری کارشناسان این میکروفون طی 50 سال گذشته، پیشرفته‌ترین میکروفن معرفی شده محسوب می‌شود.

رز شور که سال‌ها پیش مدیریت کمپانی را واگذار کرده بود در این سال درگذشت.

میکروفون دو گانه KSM8

2017

به مناسبت طراحی و تولید میکروفون SM58، شور جشنی برگزار کرد و همه درآمد حاصل از آن صرف امور خیریه نوجوانان سرطانی آمریکا شد.

در همین سال سیستم‌ بی‌سیم دیجیتالی Axiet به آخرین نوآوری و فناوری‌های شور مجهز شدند و یک استاندارد صنعتی جدید در حوزه صوت ایجاد کردند. همچنین شور دفتر فروش و خدمات جدیدی در سائوپائولوی برزیل راه‌اندازی کرد.

شور یک پردازشگر کنفرانس صوتی با نام Intellimix P300 با کیفیت صدای بی‌نظیر و طراحی بصری ویژه طراحی و تولید کرد که برای اتاق‌های کنفرانس مورد استفاده قرار گرفت. هم اکنون بسیاری از انواع محصولات شور در مجموعه آروند فراز مهرگان به فروش می‌رسند.

بازخوردها
    ارسال نظر
    سبد خرید شما