Loading...

کنفرانس WWDC 2018 اپل، همه گجت‌های خود را فراموش کنید

کنفرانس WWDC 2018 اپل، همه گجت‌های خود را فراموش کنید
اپل در WWDC، از جدیدترین دستگاه‌ها و قابلیت‌های iOS رونمایی می‌کند. اما کنفرانس امسال اپل برای همه شوک برانگیز است.

کنفرانس WWDC اپل 2018

در 4 ژوئن هر سال که کنفرانس توسعه‌دهندگان اپل برگزار می‌شود، این کمپانی از جدیدترین قابلیت‌ها و توانمندی‌های آیفون، آی مک یا سیستم عامل iOS خود رونمایی می‌کند. اما به نظر می‌رسد، پیامی که امسال اپل در این کنفرانس اعلام خواهد کرد برای همه شوک برانگیز باشد. چرا که ممکن است اپل از شما بخواهد کمتر از سخت‌افزارهای آن استفاده کنید. گرچه این کمپانی هنوز هم راهی برای نگه داشتن شما در جهان خود خواهد داشت.


اپل در برنامه‌های بعدی خود از شما می‌خواهد آیفون خود را زمین بگذارید، اما چرا؟

یکی از نگرانی‌ها و دغدغه‌های هر روز روان‌شناسان و آسیب‌شناسان اجتماعی، اعتیاد مردم به گوشی‌های هوشمند است. این موضوع از مسائل قابل بحث در کنفرانس WWDC روز 4 ژوئن 2018 خواهد بود. بنابراین امسال نمی‌توانید نفس خود را برای مشاهده تغییرات بزرگ در iMac یا iPhone حبس کنید. البته بهتر است مشاهده یک آیفون جدید را هم فراموش کنید.

کنفرانس WWDC 2018 اپل،

اما فقط به این دلیل که اپل می‌خواهد از آیفون خود کمتر استفاده کنید، قرار نیست دنیای شگفت‌انگیز اپل را ترک کنید. اپل امسال در کنفرانس خود از آخرین تغییرات در نرم‌افزارها و سرویس‌های خود پرده خواهد برداشت.

شاید اپل تصمیم گرفته باشد در این کنفرانس درباره اسپیکر هوشمند HomePod خود سخن بگوید یا از نسخه جدید iOS که احتمالا با نام IOS 12 معرفی خواهد شد، رونمایی کند. در ادامه گمانه‌زنی‌ها، به نظر می‌رسد اپل همچنین، درباره نرم‌افزار جدید Apple TV، Apple Watch و Macs صحبت خواهد کرد.

اخبار مربوط به اقدامات اپل برای جلوگیری از اعتیاد به گوشی‌های هوشمند توسط خبرگزاری بلومبرگ منتشر شده است. این خبرگزاری گفته: این حرکت، بخشی از پلتفرم "بهداشت دیجیتال" اپل است.چرا که اپل تصمیم گرفته برای اینکه از اعتیاد کاربران به گوشی‌های هوشمند پیشگیری کند، به جای معرفی دستگاه‌های جدید، به توسعه نرم‌افزاری خود اکتفا کند.

کنفرانس WWDC 2018 اپل،

به هر حال اپل مجبور است تعادل ظریفی بین ارائه سخت‌افزارهای مختلف و نرم‌افزارهای خود حفظ کند. این موضوع بهترین تصمیم از جانب اپل خواهد بود تا همه بتوانند به خوبی از نرم‌افزارها، سخت‌افزارها و سرویس‌های اپل استفاده کنند.

اما واقعیت این است که حتی معرفی نکردن سخت‌افزارهای جدید، و قناعت به ارائه نرم‌افزارهای متنوع مانع از اعتیاد کاربران به گوشی‌های هوشمند نخواهد شد. همچنین اپل نمی‌تواند منکر این موضوع شود که دو سوم درآمد سالانه خود را از فروش گوشی‌های هوشمند دارد. بنابراین در هر شرایطی اولویت اول این کمپانی، نگه داشتن کاربران در صف خرید گوشی یا استفاده از اپلیکیشن‌های مربوط به آن خواهد بود.

بلومبرگ همچنین گزارش کرده اپل در سال جاری تغییرات زیادی در سیستم عامل iOS و مک ایجاد خواهد کرد. این تغییرات در جهت اجرای برنامه‌های بیشتر و مصرف باتری کمتر خواهد بود.

سبد خرید شما