Loading...

همکاری JBL با راک در ساخت هدفونی که هرگز از گوش نمی‌افتد

همکاری JBL با راک در ساخت هدفونی که هرگز از گوش نمی‌افتد
جانسون هدفون UA Sport نسخه Rock را ویژه ورزشکارانی که تمرینات سخت ورزشی انجام می‌دهند، طراحی کرده است.

بررسی هدفون UA Sport Rock Edition

دواین جانسون (راک) بی‌شک یکی از حرفه‌ای‌ترین و کارکشته‌ترین ورزشکاران در حوزه کشتی کج محسوب می‌شود که سال‌هاست به تمرین و شرکت در مسابقات مختلف مشغول است. یکی از علاقه‌مندی‌های این کشتی‌گیر گوش دادن به موسیقی‌های وزرشی و انگیزشی حین انجام تمرینات بدنسازی است. اما راک سال‌ها با هدفون‌های مختلف برای پیدا کردن بهترین هدفون درگیر بود و نمی‌توانست هدست مورد علاقه خود را پیدا کند. چرا که همه هدفون‌ها حین تمرینات سخت ورزشی به سادگی از روی گوش او می‌افتادند. راک بعد از ناامیدی برای پیدا کردن هدفون دلخواه خود، تصمیم دیگری گرفت.

جانسون در بیانیه‌ای درباره هدفون‌های جدید گفت "من همیشه ترجیح می‌دادم حین انجام تمرینات ورزشی، با استفاده از هدفون‌های Over Ear موسیقی‌های پرانرژی گوش دهم. اما همیشه با امتحان هر هدفونی بیشتر ناامید شدم. چرا که هیچ هدفونی از هیچ برندی انتظارات من را برآورده نکرد." او گفت "پس با خودم گفتم اگر هیچ هدفونی ویژه انجام تمرینات سخت ورزشی طراحی نشده است، من آن‌ها را طراحی خواهم کرد."

UA Sport Rock Edition Headphone

راک با کمپانی ورزشی Under Armour برای طراحی و ساخت چنین هدفونی به توافق رسید و پس از صحبت‌های نهایی با کمپانی JBL، پروژه دوساله برای ساخت این هدفون کلید خورد. این هدفون با نام تجاری UA Sport نسخه Rock عرضه خواهد شد. جی بی ال همواره از طرح‌ها و پروژه‌های ورزشی مربوط به ورزشکاران حمایت کرده است. یکی از جدیدترین پروژه‌‎های این کمپانی، طراحی سفارشی هدفون 750 Everst Elite جرومه بواتنگ بوده است که با موفقیت انجام شد. این کمپانی در طراحی هدفون راک نیز بهترین عملکرد خود را به نمایش گذاشت.

در ادامه بخشی از ویژگی‌های هدفون UA Sport Rock را بررسی خواهیم کرد.

این هدفون‌ها عملکردی کاملا بی‌سیم داشته و در برابر ضربه و عرق مقاومت خوبی از خود نشان خواهند داد. بنابراین دربرابر ضربه‌های احتمالی حین تمرینات ورزشی یا عرق و رطوبت بدن ایمن باقی خواهند ماند. این دو ویژگی کلیدی هدفون‌های راک را برای ورزشکارانی که حین تمرین موزیک گوش می‌دهند، مناسب کرده است. Under Armour گفته است جانسون حین انجام تمرینات ورزشی خود هدفون UA Sport را استفاده کرده تا کارایی و قابلیت‌های آن را بررسی کند.

هدفون یو اس اسپرت نسخه راک جی بی ال

هدفون UA Sport Rock کاملا ضد لغزش بوده و حتی رطوبت پوست نیز باعث لغزش آن نخواهد شد. این هدفون همچنین دارای بالشتک‌های نرم و راحتی است که با قرارگیری روش گوش، احساس درد یا ناراحتی برای کاربران ایجاد نخواهد کرد. در طراحی این بالشتک‌ها، منافذ کوچکی برای تنفس گوش در نظر گرفته شده است. این منافذ مانع عرق کردن گوش شده و برای ثبات هدفون روی گوش تاثیر زیادی دارند. در نتیجه برای انجام تمرینات سخت نظیر وزنه برداری یا تردمیل محدودیتی برای ورزشکاران ایجاد نخواهند کرد.

هدفون راک با گوشی های محافظ گوش

کلیدهای تعبیه شده در قسمت خارجی هدفون راک نسبت به کلیدهای سایر هدفون‌ها، ابعاد بزرگ‌تری دارد که باعث شده کاربران برای دسترسی به تنظیمات هدفون نظیر تنظیم حجم صدا یا پخش و توقف موزیک، حین انجام تمرینات ورزشی محدودیت و سختی نداشته باشند.

کلیدهای بزرگ و پهن هدفون UA Sport Rock Edition

این هدفون قادر است باس موزیک را افزایش دهد تا کاربران حین انجام تمرینات سخت احساس مطلوب‌تری داشته باشند. چنین قابلیتی به ویژه حین گوش کردن به موزیک‌هایی که ساز کوبه‌ای دارند، برای ورزشکاران بسیار روحیه‌بخش، انگیزشی و موثر خواهد بود. به همین دلیل موجب افزایش تمرکز و آمادگی روحی آن‌ها خواهد شد.

هدفون راک ضد لغزش و مقاوم

یک ویژگی جالب توجه در هدفون Rock وجود کلید ویژه صحبت است. تیم طراح هدفون با در نظر گرفتن این احتمال که حین انجام تمرینات در باشگاه یا هر مکان دیگر سایر افراد بخواهند با کاربر هدفون حرف بزنند، روی گوشی سمت راست هدفون یک طرح گاو در نظر گرفته است که با فشردن آن، بلافاصله صدای موزیک کم شده و کاربران می‌توانند سایر صداهای محیط را بشنوند و با دیگران صحبت کنند.

کلید ویژه صحبت روی هدفون UA Sport Rock Edition

باتری تعبیه شده در هدفون Rock طول عمری بالایی دارد و در هربار شارژ کامل قادر است تا 16 ساعت پخش مداوم را پشتیبانی کند. همچنین جی بی ال این هدفون را به تکنولوژی “Speed Charge” مجهز کر، باعث شده با 5 دقیقه اتصال هدفون به شارژر، امکان یک ساعت استفاده از آن برای کاربران فراهم باشد.

هدفون راک جی بی ال یو اس اسپرت

پس از پایان تمرینات و هنگامی که از هدفون استفاده نمی‌شود، می‌توان آن را درکیف حمل سخت و ایمن آن قرار دارد. منافذ تعبیه شده روی کیف محافظ هدفون، باعث عبور جریان هوا به داخل کیف می‌شود. در نتیجه احتمال وجود رطوبت در فضای داخلی کیف نیست و هدفون در محیطی ایمن و خشک نگهداری خواهد شد.

کیف محافظ هدفون راک جی بی ال

پس از دو سال انتظار، هدفون UA Sport Rock Edition با قیمتی در حدود 250 دلار در چند روز آینده عرضه خواهد شد.

سبد خرید شما