Loading...

هلوکیبل، رشد و توسعه با به کارگیری پیشرفته‌ترین تکنولوژی‌ها

هلوکیبل، رشد و توسعه با به کارگیری پیشرفته‌ترین تکنولوژی‌ها
سفری تاریخی به صنعت آلمان، تاریخچه کمپانی هلوکیبل از پیشگامان تولیدکننده کابل، سیم و لوازم جانبی با شعب متعدد در جهان

تاریخچه هلوکیبل

هلوکیبل یک کمپانی‌ آلمانی تبار است که در حوزه تولید انواع کابل، سیم و لوازم جانبی فعالیت می‌کند. این کمپانی مسیر پیروزی را با سرعت زیادی طی کرده است. پرداختن به قصه پیروزی این برند موفق خالی از لطف نیست.

این کمپانی کار خود را از سال 1978 آغاز کرد و در کمتر از 2 سال توانست شعب متعددی درنقاط مختلف آلمان برای فروش محصولات خود تاسیس کند.

مدیران این مجموعه با سرعتی سرسام‌آور به توسعه کسب و کار خود ادامه دادند، به طوری که در سال 1984 وقتی که از عمر این شرکت فقط 6 سال گذشته بود، صادرات کابل و سیم Helukabel به دیگر نقاط جهان آغاز شد.

1988 نقطه عطف دیگری برای هلوکیبل بود. چرا که در این سال توانست مرکز تولید و آزمایشگاهی خود را در Windsbach تاسیس کند تا با نظارت مستقیم بر کیفیت کابل‌های تولید شده مانع از کاهش و افت کیفیت محصولاتش شود.این مرکز محل مستقیم تولید و کنترل کیفی محصولات هلوکیبل شد که نظیر یک قلب تپنده هنوز هم مهم‌ترین مرکز این کمپانی محسوب می‌شود.

هلوکیبل آلمانی

هلوکیبل در سال 1989 یک ساختمان دیگر در آلمان شرقی تاسیس کرد تا بتواند به راحتی همه مناطق آلمان را تحت پوشش خدمات و محصولات خود قرار دهد. سپس در 1990 شعبه سوئد و چهار سال بعد، شعبه سوئیس کابل و سیم هلوکیبل راه‌اندازی شد.

با گسترش خدمات و افزایش شعب کمپانی در دو کشور دیگر، تولیدات هلوکیبل در مرکز آلمان دیگر پاسخگوی نیاز مشتریان نبود. بنابراین در 1997 هلوکیبل حجم تولیدات مرکز Windsbach را دو برابر کرد. این افزایش حجم تولیدات، هیئت مدیره را به این فکر انداخت تا بار دیگر حجم معاملات را بیشتر کند. به این ترتیب، در 1998 شعبه دیگری از این کمپانی در فرانسه شروع به کار کرد.

با آغاز قرن 21، Helukabel هدف و چشم‌اندازی جدیدی برای خود تعریف کرد و آن توسعه جهانی محصولات هلوکیبل بود. به همین دلیل در سال 2000 شعبه لهستان و هلند این برند آلمانی کار خود را شروع کردند.

بار دیگر گسترش این برند، باعث کمبود محصولات کابل و سیم هلوکیبل در مراکز توزیع جهانی شد. به همین دلیل مدیران Helukabel، مرکز آزمایشگاهی و لجستیک جدیدی در آلمان تاسیس کردند تا در تامین نیاز مشتریان خللی وارد نشود. این مرکز جدید، باعث آمادگی هلوکیبل برای تاسیس شعب دیگر شد. در نتیجه یک سال بعد مراکزی در جمهوری چک، کره جنوبی، چین و سنگاپور فعالیت خود را آغاز کردند.

هلوکیبل در چین helukable

در سال 2003 همزمان با جشن آغاز بیست و پنجمین سال شروع به کار کمپانی، هلوکیبل پروژه شعبه هند را کلید زد تا برای ارائه سرویس به خاورمیانه مسیر آسان‌تری داشته باشد. پس از شعبه هند، هلوکیبل تصمیم گرفت مراکز خود در آسیا را گسترش دهد. بنابراین در 2005 مراکز فروش و تامین کالا در تایلند و ترکیه تاسیس شدند. سال 2006 مرکزی در روسیه و 2007 ساختمان‌های هلوکیبل در ایتالیا و آمریکا برای ارائه خدمات این کمپانی بنا شدند.

هلوکیبل که به خوبی در مقیاس بزرگی خود را نشان داده بود، در 2008 برای سومین مرتبه حجم تولیدات Windsbach را افزایش داد و همزمان مرکز فروش بلژیک را راه‌اندازی کرد.

رشد و تنوع محصولات هلوکیبل به حدی بود که در سال 2009 همه محصولات صنعتی نظیر لوله، شلنگ، پروفایل، کابل‌های فولادی و... توسط این تولیدکننده تامین می‌شد. هلوکیبل شعبه تولیدی مرکزی خود در Windsbach را به تجهیزات و ماشین آلات ویژه برای برش کابل و سیم، انجام سیم پیچ و شرایط ویژه برای نگهداری از مواد اولیه و انبارداری مجهز کرد.

 2010 نیز سال تاسیس مراکز آفریقای جنوبی و مالزی بود و سه سال پس از آن، شعب کانادا، اندونزی، امارات و انگلستان شروع به کار کردند.

در سال 2012 هلوکیبل به تولید کابل‌های ویژه روباتیک برای صنعت هوشمند سازی دستگاه‌ها روی آورد و حوزه تولیدات خود را توسعه داد.

این برند آلمانی که بی وقفه در حال توسعه بود، در 2014 مرکزی در استرالیا تاسیس کرد و سال بعد برای تامین نیازمشتریان، مرکز Windsbach را گسترش داد.

در 2016 نیز شعب ویتنام، پرتقال، مکزیک و برزیل شروع به کار کردند. هلوکیبل شعب بلغارستان را در 2017 به راه انداخت که تاکنون همه شعب آن به خوبی فعالیت خود را ادامه داده‌اند.

شناسنامه کمپانی هلوکیبل آلمانی helukabel

مجموعه‌ای با شهرت جهانی

این کمپانی تا کنون محصولات متنوعی در حوزه کابل‌ها و اکسسوری‌های مورد نیاز صنایع مختلف طراحی و تولید کرده است. به جرات می‌توان گفت هلوکیبل علاوه بر انواع کابل‌های سفارشی، از هر کابل‌ و سیم‌ برای سیستم‌های ارتباطی، بیش از 33000 نسخه در بازارهای سراسر جهان به فروش می‌رساند. این حجم از تولید کابل رقم بسیار بزرگی محسوب می‌شود که نشان از کیفیت بالای محصولات و اعتماد کاربران جهانی به این تولیدکننده است.

وجود 48 فروشگاه در 29 کشور باعث شده است هلوکیبل به شریکی قابل اعتماد برای مشتریان خود سراسر جهان تبدیل شد.

تحقیق و توسعه

هلوکیبل کابل‌های اپتیمال خود را برای مشتریانش به صورت سفارشی توسعه داده است. تمرکز اصلی متخصصان این تولیدکننده کابل، روی سیم‌ها و کابل‌های انعطاف‌پذیر گذاشته شده تا محصولاتی مناسب کاربری‌های مختلف در محیط‌های سخت فراهم شود. چرا که هلوکیبل معتقد است مشتریان او انتظار دارند کابل‌ها نسبت به فشارها و سختی‌های مختلف شیمیایی، الکتریکی و فیزیکی مقاومت بسیار بالایی داشته باشند و در شرایط محیطی سخت طول عمر آن‌ها کاهش پیدا نکند. هلوکیبل بر این باور است که کابل‌های مورد نیاز کاربران باید نسبت به خمش و انعطاف‌پذیری توانایی بالایی داشته باشند تا محدودیتی در استفاده از آن‌ها پیش نیاید. به این ترتیب رسالت خود را تهیه کابل‌هایی قرار داده که همه نیازهای کاربران را تامین کند. به همین دلیل متخصصان هلوکیبل در همه شعب آزمایشگاهی، در راستای بهبود ویژگی‌های کابل هلوکیبل تلاش می‌کنند.

همه محصولات این کمپانی پس از طراحی و تولید، در مرکز آزمایشگاه پیشرفته هلوکیبل مورد تست و آزمایش قرار می‌گیرند تا پس از تایید کیفیت و کارایی، برای ورود به بازار آماده شوند. کارشناسان و متخصصان تست محصولات، به صورت تصادفی نمونه‌های متعددی را انتخاب می‌کنند و هریک از نمونه‌ها را از نظر کیفیت، کارایی و برخورداری از استانداردهای جهانی، مورد بررسی قرار می‌دهند. این موضوع باعث شده است در حال حاضر هلوکیبل یکی از رهبران و پیشگامان تولید کابل و سیم در عرصه جهانی باشد که با پیشرفت تکنولوژی به طور دائم در حال بروز رسانی محصولات و تولیداتش است.

هلوکیبل helukabel تاریخچه

هدف هلوکیبل استفاده از انرژی‌های تجدید پذیر نظیر انرژی خورشیدی و انرژی باد است تا کمترین آسیب را به محیط زیست زده و بیشترین بازدهی را با هزینه کمتر داشته باشد.

در حال حاضر حدود 300 متخصص در شعب آزمایشگاهی هلوکیبل در آلمان و چین، به توسعه محصولات این کمپانی با استفاده از آخرین تکنولوژی‌های روز مشغول هستند. به کارگیری جدیدترین فناوری‌ها و همکاری با موسسات تست بین‌المللی این برند را به یک رهبر نوآور در زمینه اتوماسیون، فناوری داده‌ها، سیستم‌های مدیریت ساختمان و انرژی‌های تجدید پذیر تبدیل کرده است.

مرکز کنترل کیفی

در مرحله اول، کابل‌ها در طول‌های مختلف کوتاه، متوسط و بلند مورد بررسی و آزمایش قرار می‌گیرند تا کارشناسان مطمئن شوند افزایش یا کاهش طول کابل در عملکرد آن اختلالی ایجاد نمی‌کند. در این مرحله سرعت انتقال داده کابل نیز مورد آزمایش قرار خواهد گرفت تا باعث کندی در عملکرد سیستم‌های ارتباطی نشود.

_ برج آزمایش برای کابل‌های ویژه ارتفاع

هلوکیبل بسیاری از کابل‌های خود را برای استفاده در ارتفاعات طراحی کرده است. این کابل‌ها باید در برابر ارتعاش و حرکات تند مقاومت بالایی داشته باشند. به همین منظور این سری از محصولات در برج ویژه تست و در ارتفاع 28 فوت یا 8.5 الی 9 متر مورد آزمایش قرار می‌گیرند تا از نظر میزان مقاومت در برابر فشار باد، ارتعاش و سایر عوامل توسط متخصصان هلوکیبل بررسی شوند.

_ اتاق تست آتش

این کمپانی به طور مرتب کابل‌های خود را در اتاق تست آتش می‌سنجد تا میزان مقاومت آن‌ها در برابر آتش و حرارت بالا را اندازه بگیرد. همه موارد آزمایش کابل‌ها طبق استانداردهای جهانی نظیر UL/CSA و VDE یا HAR انجام می‌شوند.

_ اتاق تست خراش

در این مرحله، روکش خارجی کابل‌ها از نظر میزان مقاومت در برابر خط و خراش مورد بررسی قرار می‌گیرند. این روکش باید بتواند از رشته سیم حساس داخلی کابل در برابر خط و خراش، سایش و سایر آسیب‌های معمول که در کمین کابل‌ها قرار دارد، حفاظت کند.

انبار

نزدیکی محل انبار به مراکز توزیع و سرعت عمل بالای متخصصان انبارداری باعث شده روزانه بیش از 25 کامیون از 8 منطقه، محصولات تولید شده هلوکیبل را به مراکز عرضه این کمپانی منتقل کنند. همه کابل‌ها و لوازم جانبی پیش از آنکه در کامیون‌های انتقال قرار بگیرند، از نظر کیفی مورد بررسی و آزمایش قرار گرفته‌اند تا هرگونه نقص و مشکل در کابل‌ها یا سایر محصولات، پیش از ارسال سفارش مشتریان تشخیص داده شود.

helukabel تاریخچه هلوکیبل

هلوکیبل سعی کرده همواره از پیشرفته‌ترین تکنولوژی‌ها در همه مراحل طراحی، تولید و توزیع محصولاتش استفاده کند. به همین دلیل، یک نوار نقاله به صورت خودکار کابل‌های تولیدی را در کامیون‌ها جابه‌جا می‌کند تا سرعت کار افزایش پیدا کند. همچنین محصولاتی که برای تحویل به مشتری در صف خروجی قرار ندارند، در بخش انبار هلوکیبل نگهداری می‌شوند تا برای تحویل بعدی آماده باشند.

اگر طول کابل مورد نیاز مشتریان کمتر از طول کابل محصولات باشد، کابل‌ها به میزان نیاز مشتری از حلقه اصلی بریده شده و روی حلقه جدیدی جمع می‌شود تا دقیقا متناسب با سفارش مشتری باشد. همه این فرایند به صورت خودکار و اتوماتیک انجام می‌شود تا آسیبی به کابل‌ها وارد نشود.

تاریخچه هلوکیبل helukabel

یکی دیگر از ویژگی‌های بسیار خوب خدمات این کمپانی، پشتیبانی 24 ساعته خدمات و سرویس‌ها در اروپا است. یعنی مشتریانی که از آلمان یا اروپا محصولات خود را سفارش می‌دهند، برای دریافت سفارش خود منتظر نخواهند ماند. چرا که در این منطقه خدمات هلوکیبل به صورت 24 ساعته و توسط 26 کارمند انجام می‌شود. در این مرکز روزانه 200 تن کابل و سیم، مونتاژ و بسته‌بندی می‌شوند.

استفاده از پیشرفته‌ترین تکنولوژی‌های روز در زمینه طراحی، تولید، توزیع و نگهداری توسط متخصصان هلوکیبل موجب شده این برند آلمانی یکی از برترین تولیدکنندگان کابل و سیم در سراسر جهان باشد.

بازخوردها
    ارسال نظر
    سبد خرید شما